Trasy a programy

 • Jezdecký okruh Koryčany
  Hipocentrum Koryčany leží mimo město, ale kousíček od náměstí. Je obklopeno lukami – pastvinami, nedaleko je zámecký park a pak hned ok...
 • Jezdecký okruh Zlínsko (Vizovicko)
  Okruh se nachází v atraktivní oblasti Vizovických vrchů, vede loukami a pastvinami v nadmořské výšce 350 až 600 m. Okruh je tvořen velký...
 • Jezdecký okruh Hradisko (Rožnov pod Radhoštěm)
  Jezdecký okruh Hradisko je situován, stejně jako jeho zázemí - Penzion Hradisko – v samotném srdci Valašska, v bezprostřední blízkosti m...
všechny hipotrasy

Stáj Lipina

Prázdniny v sedle 2010

V období letních prázdnin pořádáme týdenní pobyt u koní pro děti starší 7 let. 

Místo: Stáj Lipina se nachází v CHKO Bílé Karpaty asi 4 km od města Valašské Klobouky, mezi obcemi Lipina a Křekov. 

Termíny:

 •   4.7. - 10.7. 2010
 • 11.7. - 17.7. 2010
 • 18.7. - 24.7. 2010 - rezervováno pro dlouholeté a víceleté táborníky, věk alespoň 14 let nebo 4 absolvované ročníky, případně   po domluvě 
 •   1.8. -   7.8. 2010
 •   8.8. - 14.8. 2010
 • 15.8. - 21.8. 2010
 • 22.8. - 28.8. 2010

 Letos opět jako loni bude nástup na tábor v neděli a odjezd v sobotu. 

Ubytování a strava: Ubytování je zajištěno v podkroví domku stáje Lipina na postelích. Nutností je vlastní spací pytel a polštář. Strava z domácí kuchyně je zabezpečena 4x denně včetně pitného režimu.

Příjezd a odjezd: Příjezd je v den zahájení termínu (neděle) mezi 10:00 - 11.00 dopoledne. Odjezd v den ukončení (sobota) mezi 9:00 - 10.00 hod. Doprava na tábor je vlastní a po předchozí domluvě j možné upravit čas příjezdu a odjezdu.

Pojištění: Pojištění dětí je kryto z pojistky organizátora, doporučujeme navíc individuální úrazové připojištění.

Program a cíl: Na každý den je připraven podrobný program, který obsahuje raní péči o koně, krmení, úklid stájí a odpolední výuku jízdy na koni. Na odpoledne je připraveno koupání, hry a výlety. V podvečer budou děti pokračovat ve výcviku podle stupně schopnosti pod vedením trenéra. anebo vycházkou do přírody se zkušeným doprovodem. Po ukončení večerního výcviku, ošetření koní a opakování teorie posedíme u táborového ohně nebo si zahrajeme noční hru. Proběhne také Velká táborová hra o poklad  a soutěže a hry na "koňské téma".

Naši koně: Děti jezdí na hodných, zkušených a klidných koních plemene český teplokrevník, anglický plnokrevník, haflinger a hucul. Meenší děti mohou využít poníky. Pro děti máme k dispozici 25 přiježděných koní, celkem jich u nás najdete 30. 

S sebou: Pro bezpečný pobyt u koní a jízdu na nich je potřebná:

 • pevná obuv uzavřená obuc bez podpatku, stačí obyčejné botasky. Nevhodné pro práci u koní jsou sandály, které neposkytují dostatečnou ochranu chodidla.
 • gumové holínky pro případ deště
 • nepromokavé oblečení, rozhodně nepromokavou bundu a pláštěnku, s deštníkem se na koni špatně jezdí :o))
 • dlouhé bavlněné elastické kalhoty z pevného materiálu. Pro jízdu na koni nedoporučujeme rifle, šusťáky ani jiné kalhoty vyrobené z podobného materiálu. Rifle jsou většinou příliš tvrdé a mají tuhé švy, které při jízdě na koni tlačí do nohou. Šusťáky zase kloužou. Krátké kalhoty hrozí odřením nohou od sedla a třmenových řemenů. Vhodné jsou starší pevné kalhoty bez velkých vnitřních švů a úplně dostačující jsou obyčejné nevytahané tepláky :o)
 • nezapomeňte na spací pytel, polštář a plavky
 • pokud máte vlastní jezdeckou výstroj (přilba, chapsy...), přibalte ji s sebou. Pokud ji nemáte, bezpečnostní jezdecké přilby vám zapůjčíme, máme jich dostatek pro každý tvar a velikost hlavy.
 • ostatní vybavení jako na každý jiný tábor: hygienické potřeby, dostatek oblečení a bot na přezutí, kšiltovku atd

Cena a pokyny k platbě: V celkové ceně 3.600,-Kč je zahrnuto ubytování, strava, teoretická příprava, jezdecký výcvik 2x denně, výlety. 

Pozor letos změna (po zkušenostech z minulých let): Zálohu 1.000,-Kč jako potvrzení účasti je třeba zaplatit do 14 dnů od Vaší rezervace, jinak rezervace propadá. Zaplatit lze buď složenkou typu "C" na adresu:

 • Lenka Šomanová, Křekov 20, 766 01 Valašské Klobouky

nebo na náš účet:

 • kód banky 0800, číslo účtu 125 788 50 13, variabilní symbol: rodné číslo dítěte 

Pro zahraniční návštěvníky uvádíme IBAN CZ84 0800 0000 0012 5788 5013 BIC kód GIBACZPX. 

Po 15.5. 2010 je záloha nevratná! Doplatek ceny tábora může být uhrazen hotově při příjezdu na místo nebo uvedenými cestami kdykoliv do termínu nástupu na tábor. Pro pobyt lze, po předchozí domluvě, vystavit fakturu.

Jak se přihlásit: Přihlásit se můžete vyplněním závazné elektronické přihlášky. Pro každoroční velký zájem doporučujeme vyplnit přihlášku co nejdříve.

Podmínky storna: Zálohu je nutné zaplatit do 14 dnů od rezervace, jinak rezervace propadá. Zálohu lze bez udání důvodu vrátit do 31.3. 2010. Do 15.5. 2010 vracíme 50%, tj. 500,-Kč. Později je záloha nevratná, s výjimkou lékařského osvědčení (nemoc, zlomenina apod.). Pokud se přihlášené dítě nemůže tábora zúčastnit, dejte nám, prosíme, neprodleně  vědět, aby se uvolnilo místo dalším zájemcům. Děkujeme za pochopení.

Formality: Před příjezdem na tábor je nutno vyplnit následující formuláře:

 • Prohlášení o bezinfekčnosti
 • Posudek o zdravotní způsobilosti - vyplňuje lékař
 • Přihláška v papírové podobě

Tyto dokumenty je nutno přivézt vyplněné s sebou v den nástupu na tábor. Dokumenty naleznete zde.  

Kontakt:

Ing. Šomanová Lenka, Křekov 20, 766 01 Valašské Klobouky, tel. 603 879 047, e-mail: lenka.somanova@seznam.cz

                                                                                                                      

 

Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem.
hipoturistika na Východní Moravě