Trasy a programy

všechny hipotrasy

Víkend plný hipoakcí

O víkendu si můžete vybrat ze čtyř sportovních a kulturních akcí, v nihž hlavní roli hrají koně.

V Hipocentru Koryčany na Kroměřížsku se uskuteční Mistrovství České republiky ve westernovém ježdění v sobotu a v neděli 19. a 20. září. V sobotu se pojedou semifinálová kola patnácti westernových disciplín, z nichž vzejdou nedělní finalisté. Sobotu navíc zakončí noční jezdecká a ohňová show, v níž diváci uvidí staré kozácké umění, vystoupí mistři lasa i biče, připraveno je i lasování a práskání bičem v sedlech koní. Jezdecký oddíl při našem hipocentru předvede čtverylku, děti si zasoutěží a vyvrcholením bude půlnoční ohňové vystoupení.V neděli se bude soutěžit o mistrovské tituly ve všech westernových disciplínách. Začátek je v 9 hodin, ale hlavní program začne odpoledne. K divácky nejvděčnějším patří rychlostní soutěže – slalom kolem tyčí i závod kolem barelů, který mimochodem jezdí v USA převážně ženy. Vyvrcholením dne bude reining. Diváky jistě zaujme Freestyle reining, který se jede v kostýmech a na hudbu. Pro příchozí bude připraven i doprovodný program – stylová hudba nebo vyjížďky na koních pro děti.

V Kněžpoli na Uherskohradišťsku si pro změnu mohou zájemci v sobotu 19. září vychutnat atmosféru tradiční Hubertovy jízdy. Letos se uskuteční 13. ročník. Slavnostní zahájení je v 10 hodin, poté jezdci vyrazí přes les na louky a uskuteční se hon na lišku. Od 14 do 16 hodin jsou připraveny soutěže v Ranči Nevada, spojené s ukázkami westernu, večer pak taneční zábava a „Soud svatého Huberta“.
 
Na farmě v Lipině na Zlínsku na neděli 20. září připravují program „Hon na myšku“. Začátek je ve 14 hodin. Součástí bude vedle Hubertovy jízdy, jízdy na koních, soutěží a her také slavnostní otevření nové jezdecké stezky - malého okruhu Vizovicko o délce 20 kilometrů. Okruh se nachází v atraktivní oblasti Vsetínských vrchů a vede loukami a pastvinami v nadmořské výšce 350 až 600 metrů. Hlavní zázemí okruhu představuje právě Stáj Lipina, jejímž správcem je předsedkyně dozorčí rady společnosti HYJÉ – koně Zlínského kraje Lenka Šomanová. Ta slavnostně zahájí provoz přestřihnutím pásky a přípitkem na volnost, svobodu, harmonii a důvěrný a uzdravující kontakt člověka s přírodou.
 
Oba víkendové dny mohou příznivci koní navštívit Centrum vzdělávání a chovu koní v Těšánkách na Kroměřížsku, kde bude probíhat Chovatelsko-sportovní víkend moravského teplokrevníka. Přichystána pro ně bude přehlídka klisen s hříbaty i plemenných hřebců, mohou se těšit i na předvedení koní v drezurních, skokových a vozatajských soutěžích, výstavu historie moravského teplokrevníka nebo projížďky v kočárech a sedle.
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem.
hipoturistika na Východní Moravě