Trasy a programy

všechny hipotrasy

Otevřené Mistrovství České republiky ve voltiži a další akce na víkend

O víkendu se můžete stát svědky Mistrovství ČR ve voltiži v Tlumačově, prohlédnout si Hřebčín Napajedla v rámci dne otevřených dveří, zúčastnit se distančních závodů a Hubertovy jízdy nedaleko Buchlovic, zavítat do Vysokého Pole na otevření jezdecké stezky, popřípadě povzbuzovat závodníky na hobby soutěžích v Pravčicích a Radkově Lhotě.

 TJ Voltiž Tlumačov pořádá 26.-27.9. 2009 v kryté hale Zemského hřebčince Tlumačov Otevřené Mistrovství České republiky ve voltiži. K vidění zde budou účastníci Mistrovství Evropy a taky Mistr Světa z roku 2008 a současně první mistr světa v historii českého i československého jezdectví Petr Eim mladší z TJ Voltiž Tlumačov. Petr začínal jezdit pod vedením svého otce Ing. Petra Eima, který ho přivedl k voltiži. Ve 4 letech se začal věnovat sportovní gymnastice, kde získal její základy a zároveň základy pro voltiž. Prvních závodů se zúčastnil v 15 letech, kdy už i reprezentoval Českou republiku na mezinárodních závodech. Voltiž je gymnastika na neosedlaném cválajícím koni, kterého vede lonžér po kruhu o průměru 15 metrů. Místo sedla se používá dečka, přes kterou je upevněn voltižní pás, tzv. madla, která jsou vytvarována podle trupu koně a připnuta pod břichem. Spojnici mezi koněm a lonžérem představuje lonž. Pomocí lonže a biče udržuje lonžér koně na kruhu v pravidelném chodu. Soutěže ve voltiži sestávají z povinných cviků a volné sestavy na hudbu. Mimo jiná pravidla musí být cviky předvedeny v souladu s pohybem koně a v rytmu hudby. Čeká Vás úžasná podívaná, přijďte podpořit závodníky a vytvořit příjemnou atmosféru. Pro ty, co se nebudou moci osobně zúčastnit, bude ve středu 30. září na programu ČT4 Sport odvysílán 40 minutový záznam z celé soutěže.

V sobotu 26. září jste srdečně zváni na Den otevřených dveří do Hřebčína Napajedla, který se koná pod záštitou hejtmana Zlínského kraje. Od 10:00 hod bude otevřen areál hřebčína pro veřejnost a můžete se těšit na předvedení plemenných hřebců, chovných klisen s hříbaty, ukázky skokového a drezurního ježdění.

Na Ranči Nevada budou v sobotu 26.9. od 10:00 hod probíhat distanční závody o délce 4,2 km, završené večerní diskotékou. V neděli 27.9. v 10:00 hod začne XI. Hubertova jízda. Hubertovy jízdy jsou tradiční podzimní jezdeckou slavností, kterou obvykle vrcholí a končí jezdecká sezóna. Konají se na počest sv. Huberta, patrona lovu. Jejich původ vychází z honebních jízd na lišku. Vyvrcholením Hubertovy jízdy bude večerní taneční zábava a soud sv. Huberta se všemi hříšníky, kteří se dopustili během jízdy přestupků. Po oba dny bude zajištěn doprovodný kulturní program, jehož součástí bude například ukázka čtverylky, možnost svezení na koni či poníkovi nebo vystoupení břišních tanečnic. 

V neděli 27.9. od 15:30 hod proběhne ve Vysokém Poli slavnostní otevření druhé části jezdeckého okruhu Vizovicko o délce 28 km. Otevřebí proběhne v rámci Historického odpoledne, spolu se slavnostním otevřením informačního dvoru a kulturního doprovodného programu .

V sobotu 26.9. Vás JK Morava Pravčice zve na hobby závody v parkurovém skákání, které proběhnou v Pravčicích od 11:00 hod. Ve 13:00 hod začínají v Radkově Lhotě další hobby závody tentokrát ve westernových disciplínách, které organizuje JK o.s. Radkova Lhota. V Radkově Lhotě mají připravený program i na neděli, kdy proběhnout oficiální závody v parkurovém skákání od 10:00 hod. 

Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem.
hipoturistika na Východní Moravě