Trasy a programy

všechny hipotrasy

Poslední dostihové odpoledne roku 2009 ve Slušovicích

Sváteční atmosféra uvítala návštěvníky 4. a letošního posledního dostihového odpoledne v den státního svátku 28.října 2009 na slušovické dostihové dráze.

Den plný hodnotných sportovních výkonů a jedinečných zážitků byl zahájen v 10:45 dostihem klusáků, v 11:00 startovali poníci, neregistrovaní koně běželi v 11:30 a první oficiální dostih začal ve 12:00. Jednou z příjemných novinek pro návštěvníky byly slosovatelné vstupenky o hodnotné ceny pro návštěvníky - s hlavní cenou v podobě horského kola v hodnotě 20 tisíc Kč. Na programu bylo celkem 5 rovinových dostihů, 3 překážkové s hlavní cenou - Velkou slušovickou steeplechase na 4800 m o 100 000 Kč, 3 klusácké dostihy, dostih neregistrovaných koní a 2 dostihy poníků.

Na startovní listině byli naši nejlepší jezdci včetně účastníků Velké pardubické! Součástí dostihového dne bylo natáčení nového seriálu České televize Znamení koně, v němž hrají naši přední herci v čele s Bolkem Polívkou, Vilmou Cibulkovou, Richardem Krajčem, Igorem Barešem, Terezou Voříškovou a dalšími. Uskutečnil se také prodej a autogramiáda nové knihy Zenona Kiszy, autora zabývajícího se tvorbou reportážní a sportovní fotografie se specializací na dostihy a jezdectví.

Na závěr vystoupil mistr světa ve voltiži Petr Eim ze ZH Tlumačov, diváci mohli shlédnout ukázku western show a další program, který uzavíral ohňostroj.

Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem.
hipoturistika na Východní Moravě