Trasy a programy

všechny hipotrasy

Chovatelská podpora HYJÉ v roce 2014 pro chovatele moravského teplokrevníka

HYJÉ – koně, o.s. je organizace pro všechny koňaře. Tedy i pro chovatelskou základnu, která je stavebním kamenem k rozvoji koní v ČR . HYJÉ rádo podpoří chovatelské aktivity v projektu „Chovatelská podpora HYJÉ“ .

Projekt je zaměřen na podporu chovatelské aktivity plemen chovaných v České republice. Tedy přímá podpora chovatele, který svou chovatelskou činností zabezpečuje rozvoj plemene v rámci PK, kam je klisna zapsána.

Do projektu se může přihlásit ten chovatel, který v tomto roce má narozené hříbě v rámci plemenné knihy vybraného plemene předsednictvem. 

Přihlášky do „Chovatelské podpory HYJÉ“ budou zaslány do  30.7. daného roku. Vhodná je i fotografie hříběte – nepovinná.  Z vybraných přihlášek se losováním na zasedání předsednictva HYJÉ – koně, o.s. vylosuje 1 chovatel vybraného plemene.

HYJÉ zabezpečí podporu formou dárkového poukazu na jezdecký materiál v hodnotě 3 000,- Kč ve smluvní prodejně společnosti. Za tuto podporu si společnost HYJÉ vyhrazuje pojmenovat hříbě dle pravidel příslušného ŘPK  a to formou soutěže vyhlášené společností na webu společnosti.  Po ukončení soutěže o pojmenování hříběte, proběhne na určené akci společnosti HYJÉ předání poukazu a křtěcího dekretu s pojmenováním.

V  roce 2014 uběhne 10 let od založení PK MT, tedy mnohostranného koně úzce spojeného s Moravou. První ročník podpory je tedy  směřován pro chovatele moravského teplokrevníka. Tedy chovatelé moravského teplokrevníka, kteří v letošním roce máte či budete mít hříbátko tohoto plemene, přihlaste se!

Příští rok, tj. v roce 2015 bude chovatelská podpora směřována na plemeno s tradicí chovu v ČR a to pro plemeno shagya – arab

PŘIHLÁŠKAU najdete pod textem.

2014 Chovatelská podpora Hyjé log.JPG, 362x600, 49.96 KB
2013 Pett mnohostrannost.JPG, 800x564, 98.33 KB
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem.
hipoturistika na Východní Moravě