Trasy a programy

všechny hipotrasy

Víkend na Hané

Illustration

Vedení trasy

  1. Kroměříž Kroměříž (prohlídka centra města, arcibiskupského zámku a unikátních zahrad). Ubytování na Kroměřížsku.
  2. Kostelany Ranč v Kostelanech, zábavné westernové programy, profesionální ukázky práce s koňmi, k dispozici je bowling a aquacentrum.
  3. Rymice Soubor lidových staveb v Rymicích, prohlídka zrekonstruovaných vesnických stavení z 18. a 19. století a větrného mlýna.
  4. Holešov návštěva barokního zámku s vodním příkopem, renesanční synagogy a židovského hřbitova s více než 1 500 náhrobky
  5. Chropyně zámek z počátku 18. století je spjatý s lidovou pověstí o hanáckém králi Ječmínkovi
  6. Hostýn
  7. Prohlídka Olomouce a jejího historického centra, vzácného souboru barokních kašen, sloupu Nejsvětější Trojice a katedrály sv. Václava. Návštěva Přírodního ráje v Bystrovanech u Olomouce, atraktivního arboreta s pětimetrovým vodopádem a 200 druhy cizokrajných rostlin a dřevin. Nebo prohlídka barokního zámku v Náměšti na Hané s netradičním parkem, vzácnými sbírkami míšeňského porcelánu a ojedinělou expozicí kočárů olomouckých biskupů a arcibiskupů z 18.–20. století.
mapa

Popis

V hanáckých rovinách, nad kterými se tyčí Svatý Hostýn, najdete několik jedinečných míst, která rozhodně stojí za vidění. Vzácné židovské památky a zámek v Holešově, skanzen v Rymicích nebo chropyňský lovecký zámek. Srdcem této části východní Moravy je podmanivá Kroměříž s překrásným zámkem a unikátními zahradami, které jsou součástí světového kulturního dědictví UNESCO. Zdejší Arcibiskupské sklepy nabízí výborná vína a v Památníku Maxe Švabinského uvidíte ojedinělou expozici tohoto místního rodáka a světoznámého malíře.

Zajímavé cíle v okolí

Tvrz / hrad Rymice

Původně renesanční tvrz v Rymicích patřila i významnému vojevůdci z dob třicetileté války Albrechtu z Valdštejna. Dnes se zde nachází mu...

Větrný mlýn

Krásný větrný mlýn stojí dnes na severním okraji obce Rymice v nadmořské výšce 215 m.

Boží muka Rymice

Za obcí Rymice u polní cesty směrem na Roštění si můžete prohlédnout boží muka.

Kostel sv. Bartoloměje

V současnosti slouží k církevním účelům. Kostel sv. Bartoloměje je z roku 1786.

Kaplička

Čtyřhranná obdélníková stavba z cihle s pultovou střechou se nachází za obcí u polní cesty.

Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem.
hipoturistika na Východní Moravě