Trasy a programy

všechny hipotrasy

Po formanských stezkách křížem krážem Moštěnkou a Hříběcími horami - trasa MAS Partnerství Moštěnka

Popis

Nové hipostezky na území MAS – Partnerství Moštěnka a MAS Hříběcí hory byly vybudované díky projektu spolupráce Po formanských stezkách – křížem krážem Moštěnkou a Hříběcími horami, který byl realizovaný za finanční podpory EU z prostředků Programu rozvoje venkova LEADER. hipostezky vedou převážně po polních a lesních cestách. Jsou vyznačeny téměř 400 směrovek a vzniklo na nich 45 malých a 3 větší odpočívky, 2 krytá a 42 nekrytých úvazišť, u Těšánek replika vodního mlýna a patnáctimetrová rozhledna a jsou zde umístěny informační mapy a tabule. Již existující hipostezky na Vyškovsku se tak rozšíří o oblast Chřibů, Buchlovska a jižní Hané. S celkovou délkou 230 kilometrů je tato hipotrasa nejdelší na Moravě.

Zajímavé cíle v okolí

Kříž z r. 1886

Na hřbitově se nachází kříž s podstavcem z bílého mramoru. Korpus i destička jsou pozlaceny. V podstavci je uveden autor. Ornamenty jsou...

Pomník obětem 1. sv. války

Pomník pochází z roku 1922.

Památník osvobození obce

Památník připomínající osvobození obce Rudou armádou pochází z roku 1946.

Kostel sv. Kateřiny

Uprostřed obce, na kopci, se nachází kostel s věží o jedné lodi, kněžišti a sakristii.

Boží muka

Za hřbitovem, v polích, se nachází čtyřboká hranolová stavba se čtyřmi nikami se souškou sv. Josefa Pěstouna. Na střeše je umístěn jedno...

HIPOTRASA MAS PARTNERSTVÍ MOŠTĚNKA, o.s.

     Na území MAS - Partnerství Moštěnka prochází jezdecká stezka o délce 75 km katastrem 25 obcí. Hlavní páteřní trasa začíná v Kyselovicích a vede přes Bochoř a Dřevohostice až k Hostýnským vrchům. Další významný úsek přivádí trasu téměř k městu Hulínu.
     Hipostezka propojuje jednotlivé jezdecké stáje v regionu a turisticky zajímavá místa jako jsou zámek Dřevohostice, Kocanda u Beňova, hrádek Kasařov u Prusinovic nebo Rezervace lidových staveb Rymice. K odpočinku vzniklo při trase 10 zastavení a jsou na ní umístěny tabule s mapou trasy. Značené stezky vedou převážně po polních a lesních cestách, které byly původně formanskými stezkami - hustě křižovaly toto území a jsou zaneseny ve starších mapách.
     Do projektu se zapojilo 12 místních jezdeckých stájí, které nabízejí jezdecký výcvik koní a jezdců, ustájení koní, nebo pořádají sportovní i rekreační jezdecké aktivity.

Zapojené jezdecké stáje: JK Radkova Lhota, TJ Jezdec - Bochoř, Mariánov o.s., JS Prusy, JK Spirit Radkovy, JK prusinovice, JK Gracie - Dřevohostice, JK Pravčice, o.s., TJ Antonín Vinklárek Kyselovic, JO Beňov, JK CRANSTAL o.s. Nahošovice, Stáj Bacchus Stará Ves.

 

 

MAPA TRASY (.jpg, 89.65 KB)
Podrobný popis trasy (.doc, 62.50 KB)
mapka trasy s barevným označením úseků, 602x600, 80.54 KBmapka trasy s barevným označením úseků
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem.
hipoturistika na Východní Moravě