Trasy a programy

všechny hipotrasy

Podrobný popis okruhu Valašsko

Z Velkých Karlovic přes Pluskovec, údolím Baďurky, přes Kyčeru a Miloňovky zpět k odbočce ke Dvoru u Kříža.
  • 0,0 - 1km; zpevněná cesta; Trasa začíná u odbočky Dvůr u kříža (ubytování, Velké Karlovice 999, 756 06 Velké Karlovice, tel: 731 429 840, 571 444 200, dvurukriza@seznam.cz, www.dvurukriza.kvalitne.cz). První část trasy vede do údolí Miloňovky, kterým vystoupá nejdříve po asfaltové a pozdějí po zpevněné odvozní cestě až k lesu.
  • 1 - 3,4km; nezpevněná cesta; Trasa nejprve stoupá lesem až na vrchol Kyčera. Poté trasa pokračuje po hřebeni lesem a jakmile překročí louku v místě zvaném Štucov, začíná klesat směrem k Pluskovci. Z části tohoto úseku je trasa souběžná s turistickou značkou, při klesání k Pluskovci se turistická značka odpojuje.
  • 3,4 - 3,8km; zpevněná cesta; Trasa klesá nejdříve lesem, poté loukami až do Pluskovce. Jedná se o odvozní lesní cestu. 
  • 3,8 - 4,1km; pevný, tvrdý podklad; Tento úsek vede Pluskovcem po silnici pro motorová vozidla, proto je zde nutné dbát zvýšené pozornosti.
  • 4,1 - 4,2km; zpevněná cesta; Trasa vede po asfaltové cestě údolím Baďurka.
  • 4,2 - 16km; nezpevněná cesta; Trasa vede střídavě po loukách a lesem. Nejdříve trasa prudce stoupá po louce, pak vede lesem až na louky na hřebeni, po němž dále pokračuje. Za druhou velkou loukou je souběžná s cykloturistickou trasou. Na Javorníčku se setkává i s turistickou značkou a s oběma pak vede souběžně až k horskému sedlu Příschlop, kde se odpojuje turistická trasa. Trasa jezdeckého okruhu dále pokračuje s jinou turistickou značkou až ke Štucovu, kde tímto uzavírá okruh a napojuje se na trasu vedoucí přes Kyčeru a Miloňovky zpět až k odbočce ke Dvoru u kříža.
Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem.
hipoturistika na Východní Moravě