Trasy a programy

všechny hipotrasy

Nabídka Jezdecké školy Pegas Bílovice

S koňmi a o koních 2010

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"S koňmi a o koních 2010"

Tábor je určen pro děti od 6 let, začátečníky i pokročilé. Individuákní přístup ve výuce je zajištěn maximálním počtem 5 dětí v jednom turnusu. Děti budou vedeny trenérem a pedagogem.

V případě Vašeho zájmu lze absolvovat dvoutýdenní cyklus.
 
Co účastníky čeká?
  • intenzivní jezdecký výcvik
  • teorie jízdy a chovu koní, výuka s videem, angličtina z koňského světa
  • tématicky zaměřený výlet
  • jiné pohybové aktivity
  • pro pokročilé vyjížďky do přírody
  • ubytování a strava 5x denně zajištěna

Za příznivého počasí děti jezdí 2x denně, jedno odpoledne je věnováno výletu (hřebčín Napajedla, policejní koně či jinak tematicky zaměřenému). Aby výuka byla kompletní, je její součástí i výuka teorie, kde se děti dozví spoustu poznatků např. o barvách a nemocech koní, problematice jejich chovu, jezdeckých disciplínách apod. Ke spoustě témat mohou děti shlédnout i video. Budou si tak moci lépe odpovědět na otázky: „proč se mi kůň plaší, když já tu nic nevidím?“, „proč nejde dopředu?“, „jak to udělat, aby mě poslechl?“, „jak poznám, že je nemocný?“. Pro zkušenější děti probíhá výuka teorie v rozsahu i nad rámec zkoušek základního jezdeckého výcviku. Hodnocení jezdeckých výkonů, chyb i toho, co se daří, je samozřejmostí každého dne. Děti se seznámí s několika anglickými slovíčky týkajících se koní. Své znalosti z celé teorie si pak ověřují při testech a zábavných hrách.

Samotný výcvik na koni je přizpůsoben každému zvlášť, začátečníci začínají vždy individuálně na lonži, je kladen velký důraz na správný sed a vedení koně. Po zvládnutí základů v kroku a klusu mohou jezdit samostatně, bez lonže. Zkušenější děti se dostanou i ke skákání a cválání, případně vyjížďkám do terénu. Pobyt je doplněn koupáním v přírodě, plavání a hry ve vodě pak vhodně uvolňují unavené svaly z ježdění. Táborák na rozloučenou nesmí chybět, jsme rádi, když si děti donesou hudební nástroje, na které svou hrou oživí hezký večer u ohně.
 

Termíny:

 

Cena: 4.000 Kč

 

Kontakt:

Iva Vašková, U Kapličky 454, Bílovice 687 12, tel. 775 301 690, e-mail: majik@post.cz

Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj,
Ministerstvem pro místní rozvoj a Zlínským krajem.
hipoturistika na Východní Moravě